עמוד הבית / המזרח התיכון / איראן / פרסום ראשון: צילומי לוויין חושפים פגיעה חוזרת בבסיס הטילים הסודי של משמרות המהפכה ממערב לטהראן
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

פרסום ראשון: צילומי לוויין חושפים פגיעה חוזרת בבסיס הטילים הסודי של משמרות המהפכה ממערב לטהראן

צילומי לוויין ממערב טהראן, לצד דיווח ממקורות איראניים, מצביעים על כך שבסיס הטילים הסודי של משמרות המהפכה (IRGC-SSJO) המזוהה גם עם פרויקטים  בתחום המנועים עבור קבוצת התעשיות האוויריות "שהיד חמת" (SHIG), חווה במהלך השבוע שחלף פגיעה בתשתית הגג של ההאנגר המרכזי, ששוקם בשנה האחרונה, מאז נפגע בתקיפה המיוחסת למוסד בספטמבר 2021.
ניטור שערך הבלוג "אינטלי טיימס", בסדרת צילומי לוויין מהשבוע האחרון, שבוצעו על ידי חברת סנטינל (ברזולוציה נמוכה אמנם), הצליח לזהות מתיעוד לוויני מיום ה-11/6/22, שינוי משמעותי בגג ההאנגר התעשייתי הראשי במרכז למחקר טילים שחווה כבר בספטמבר 2021. פיצוץ משמעותי בעקבות מה שתואר, על ידי מקורות זרים, כתקיפת מל"טים או רחפנים על ידי המוסד הישראלי.
הנזק שתועד ב-11 ליוני, בבסיס הטילים, שאותו אנחנו חושפים כעת לראשונה, תואם לציר הזמן שבו דיווחו האיראנים על מותם של שני מהנדסי אווירונאוטיקה של חיל האוויר והחלל של משמרות המהפכה:  הראשון הוא מוחמד עבדוס, עובד מרכז החלל בסמנאן, העוסק בפיתוח משגר הלוויינים האיראני סאפיר ומשמש גם לבחינת טילים בליסטיים מסדרת שיהאב (דלק נוזלי) וסג'יל (דלק מוצק) והשני הוא עלי קאמאני שזוהה כקצין זרוע האוויר והחלל במשמרות המהפכה.