עמוד הבית / המזרח התיכון / איראן / הריגול של סעודיה, האיום של איראן והמידע מהמוסד.
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email

הריגול של סעודיה, האיום של איראן והמידע מהמוסד.

שירות המודיעין הדני עצר את שלושת חברי השלוחה הדנית של "ארגון המאבק הערבי לשחרור אהוואז" (שהיו בשנת 2018 יעד למזימת התנקשות של המודיעין האיראני, מזימה שסוכלה בזכות מידע מהמוסד הישראלי) באשמת ריגול בעבור המודיעין הסעודי.

שירות המודיעין הדני עצר את שלושת חברי השלוחה הדנית של "ארגון המאבק הערבי לשחרור אהוואז" (שהיו בשנת 2018 יעד למזימת התנקשות של המודיעין האיראני, מזימה שסוכלה בזכות מידע מהמוסד הישראלי), באשמה כי שימשו בפועל כסוכני המודיעין הסעודי ועסקו בריגול על אדמת דנמרק.

המשרד הדני

ארגון "ההתנגדות הלאומית של אהוואז" הוא ארגון שמתנגד למשטר האיראני, כזכור בשנת 2005 הארגון נטל אחריות למספר פיגועי טרור, האחרון שבסדרת הפיגועים היה בספטמבר 2018 בעת מצעד צבאי לציון 38 שנים לתחילת מלחמת איראן-עיראק. אז נהרגו בפיגוע ירי 29 אנשים.

בסוף אוקטובר 2018 חשפה כאמור דנמרק בסיוע המוסד הישראלי ניסיון של שירותי המודיעין של איראן להתנקש במנהיג השלוחה הדנית של "ארגון המאבק הערבי לשחרור אהוואז" שכרגע מואשם ע"י המודיעין הדני כי עמד בראש חוליית ריגול שפעלה בעבור המודיעין הסעודי. אם כך, הרי שכעת ניתן לקבוע שהמידע שמסר המוסד הישראלי לעמיתיו הדניים סיכל ניסיון איראני לחסל סוכנים סעודיים.

השאלה הגדולה היא, האם יש שיתוף פעולה סעודי- ישראלי בכל הקשור לאיומים מאיראן, מאחר שכעת מתברר שגם הסעודים עסקו בפעולות הקשורות להכוונה ומעקב אחר אינטרסים איראנים מאדמת דנמרק.

כזכור בנובמבר 2017 הרמטכ"ל לשעבר גדי איזנקוט, התראיין לאתר החדשות הסעודי ״אילאף״ בו אישר כי לישראל ולסעודיה אינטרסים משותפים באזור. וכי "במידת הצורך ישראל תחלוק מידע מודיעיני עם סעודיה". עוד אמר אז אייזנקוט."לסעודיה ולישראל יש אינטרסים משותפים נגד איראן, האיום האמיתי על האזור הוא איראן".

אייזנקוט התייחס אז ליחסים של ישראל לבין סעודיה. "בדבר הזה יש הסכמה מלאה בינינו לבין סעודיה, שמעולם לא הייתה אויב או שנלחמה בנו ואנו נלחמנו בה, אני חושב שיש הסכמה מלאה בינינו ובין הסעודים בכל מה שנוגע לציר האיראני, אנו מוכנים לשתף מידע אם יש צורך בכך. יש אינטרסים משותפים רבים בינינו לבין הסעודי."