צרפת החליטה להקפיא נכסים הקשורים למשרד הביטחון והמודיעין האיראני בשטחה

סוכנות הידיעות הצרפתית דיווחה היום כי צרפת החליטה להקפיא נכסים הקשורים למשרד הביטחון והמודיעין האיראני בשטחה, בעקבות המעורבות בניסיון פיגוע בפריז שסוכל בחודש יולי האחרון. אז מה זה "נכסים הקשורים למשרד הביטחון והמודיעין האיראני בשטחה" ?

על פי הפרסומים, מדובר בחשבונות בנק של סוכנים איראניים ותשתיות. אז בדקנו את סיפור "הנכסים של המודיעין האיראני" בצרפת וזה אחד מהם שעליו בוצעה פשיטה.

מדובר ב"מרכז זאהרה" – מרכז שיעי דתי בעיר הנמל דנקרק שמנוהל על ידי יחיא גואסמי (בתמונה) הידוע בקשריו עם איראן וביקוריו אצל החיזבאללה בלבנון. המרכז עומד מאחרי פרסומים אנטישמיים ונמצא כבר שנים על כוונת גורמי המודיעין בחשד לאירוח תשתיות טרור ומודיעין בהכוונה איראנית.

אחד מסרטוני התעמולה של המרכז, מאיראן ועד תמיכה בחיזבאללה בלבנון.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=21&v=EHIL8ZWl6yA

בלעדי: מהנדס החמאס העזתי שחוסל במלזיה תועד כאימאם במסגד בו סיים את חייו

ד"ר פאדי אל באטש בן ה-35 מעזה חוסל הבוקר (שבת) ביריות על ידי שני מתנקשים על אופנוע בצאתו ממסגד בקואלה לומפור. אל באטש שנחשב למהנדס חשמל מצטיין ושימש כמרצה במחלקה להנדסה חשמלית באוניברסיטת קואלה לומפור.

אל באטש נקשר למערך פיתוח האמל"ח של החמאס בעזה והתמחה, בדומה ל-דיראר אבו סיסי, בהנדסת חשמל. אבו סיסי, כך התברר לאחר מעצרו, היה חבר בוועדה שבראשה עמד מוחמד דף, אשר עסקה בפיתוח ושיפור טילים, מזל"טים, רקטות ומרגמות.

חשבון הפייסבוק של באטש מזהה אותו עם החמאס וקורות החיים שלו מציינים ההתמחות בפיתוח מנועי DC ומשדרי FM שיכולים לקשור אותו לפיתוח מערכות הנעה לטילים ומזל"טים.

בשנה האחרונה עבר כנראה התחזקות דתית, מה שיכול לרמז על שיוכו הארגוני הנוכחי, והוסמך גם כאימאם במסגד שסמוך אליו גם סיים הבוקר את חייו.  בקטע הווידאו שהצלחנו לאתר, מציג האימאם המקומי את הד"ר מעזה שנותן סקירה כללית על המצור בעזה. הד"ר מציין את תוניסיה, קטאר וטורקיה כמדינות המסייעות באספקת הצרכים לעזה שנמצאת במצור על ידי ה"הכיבוש הציוני". הד"ר מציין כי יש מספר ארגונים שיושבים בעזה ומנהלים פרויקטים לרווחת התושבים כדג' אספקת מזון, הקמת בתי ספר וכד'. המלצתי לאחים במלזיה לפנות לארגונים הנ"ל ולתרום דרכם.

מה בדיוק ניסו האיראנים לפרוס בבסיס ח"א הסורי T4 ? הבלוג ינסה לענות על השאלה

ב-4 בפברואר 2017 התכנסה הצמרת הצבאית של משמרות המהפכה באחד משטחי האימונים המדבריים באיראן בתרגיל ראשון מסוגו שבו נבחנה לראשונה תפיסה חדשה לניהול כוחות האוויר והחלל של משמרות המהפכה. בתרגיל  השתתפו גם אנשי "חאתם אל-אנביה" והוא זכה לשם "המגנים על השליטה בשמיים".

במסגרת התרגיל הציגה איראן מערכת משולבת לפיקוד אווירי (C2) שפריסתה תאפשר לפיקוד העליון מענה רחב בשדה הקרב האווירי באמצעות "שילוביות בין מערכתית" וכן מכ"ם חדש שמאפשר ליירט כלי-טיס בלתי מאוישים כדג' אותם מל"טים אמריקאים שנפלו לידיהם ושאחד מהם אף שוגר בפברואר אל עבר ישראל מבסיס ח"א הסורי T4 בגרסתו האיראנית.

את המערכות פיתחו מהנדסי חטיבת האווירונאוטיקה בזרוע "הג'יהאד להצטיידות עצמית" (ASF SSJO) – זרוע המופקדת על פיתוחים מקומיים של טילים וכלי טייס בלתי מאוישים באמצעות "הנדוס לאחור" של אמצעי לחימה מתקדמים שאיראן הצליחה לרכוש או להניח עליהם את ידה.

מערכות הנשק החדשות שולבו במערכת שליטה לפיקוד אווירי (C2) שפיתחה התעשייה האווירית האיראנית המשלבת בין חוזי מודיעיני, חוזי אלקטרומגנטי, לוחמה אלקטרונית, קרונות רדארים לגילוי כטב"מים וקישוריות לטובת ניהול הקרב במרחב האווירי.

את הנוכחות הראשונה בבסיס הסורי, זיהו גורמי אופוזיציה סוריים כבר במהלך שנת 2016-17 כשאיראן החלה להקים מתחם הכולל מפקדה ואזור מגורים בחלקו המערבי המרכזי והמערבי של הבסיס. ניתוח צילומי לוויין ארכיוניים מאפשר לזהות כי חלק מהאזורים בודדו באמצעות מחסומי דרך ובעיקר אלו המובילים לקבוצת דת"קים שכנראה הועברו לטובת הנוכחות האיראנית.

 

בשלב השני החלו האיראנים לפרוק בבסיס (על פי עדויות גורמי אופוזיציה) גם קרונות שליטה ובקרה ממונעים שמוקמו כנראה בשיתוף מהנדסי חטיבת האווירונאוטיקה של ארגון "הג'יהאד להצטיידות עצמית". הקרונות אוישו על ידי צוותי קרקע ממערכי האוויר השונים של משמרות המהפכה ובהם מערך כלי הטיס הבלתי מאוישים וקרונות גילוי ובקרה.

הבסיס הסורי מתאפיין בשתי סככות ענק שמשמשות בשגרה לקליטת משלוחים ואחזקת כלי טיס. הסככות הללו הסתירו, לפי תיעוד לוויני,  גם כלי טיס בלתי מאוישים  לצד דת"קים נוספים במערב הבסיס ששימשו כנראה לאירוח אמצעי לחימה וכלים שונים. זו כנראה גם הסיבה שההרוגים, שזכו באיראן לכינוי "המגינים", זוהו כחברי זרוע האוויר של משמרות המהפכה. בתמונות של השבעה קשה היה שלא להבחין כי חלקם היו אנשי צבא וחלקם מהנדסים אזרחים שליוו כנראה את המערכים שנפרסו בבסיס מבחינה טכנית.

כתבה יוצאת דופן של הערוץ האיראני "פרס טי.וי." על חופש הדת של היהודים באיראן כשברקע ההשוואה הסעודית בין המנהיג הרוחני חמניאי להיטלר

ערוץ הטלוויזיה הממשלתי האיראני המשמש כזרוע תעמולה בשפה האנגלית שידר אתמול כתבה יוצאת דופן באנגלית על ההשתלבות של יהודי איראן במדינה וחופש הדת שממנו הם נהנים.

הכתבה בת שתי הדקות הופצה גם ב"טוויטר" של הערוץ תחת הכותרת "האם ידעת שכמעט 30,000 יהודים חיים בשלווה באיראן?". הכתבה הוצגת כסקירה מהירה, בשקפים וקטעי וידאו, על יהדות איראן לאורך היסטוריה של  כ-2,600 שנים שמלווה בקריינות מ"מקור ראשון" של בן למשפחה יהודית באיראן.

העיתוי מעניין במיוחד היות והוא מגיע שעות לאחר הראיון שבו הצהיר הנסיך הסעודי, מוחמד בין סלמאן, כי "לישראלים זכות לארץ משלהם" "לסעודיה אין בעיה עם יהודים" וכי "חמינאי, המנהיג הרוחני העליון של איראן, גרוע מהיטלר".

בכתבה נטען כי "הממשלה האיראנית מכבדת את היהדות כפי שהיא מכבדת את האסלאם".

הכתבה מלווה בכותרות המדגישות כי לאורך 2,000 שנה ויותר, האיראנים תמיד היו אדיבים/נחמדים כלפי היהודים וכאשר היהודים חוו את התקופות הכי קשות באירופה המלומדת (תמונה מהשואה) הם נהנו מחופש הפולחן הכי טוב במדינה לאחר המהפכה האסלאמית.

בכתבה מציינים כי באיראן חיים קרוב ל-30,000 יהודים הנהנים מחופש פולחן דתי ב-65 בתי כנסת.  בכתבה מצוין כי היהודים אפילו השתתפו במלחמת איראן-עיראק לאורך שמונה שנות הלחימה במסגרתה גם נהרגו 328 יהודים לצד קרוב לחצי מליון מוסלמים.

בכתבה מדגישים, על רקע תיעוד מנאום נתניהו בקונגרס, כי בזמן שהיהודים באיראן נהנים מחופש פולחן דתי והשתלבות קהילתית, במדינה הציונית (ישראל) מנסים להציג כאילו היהודים חיים תחת לחץ.