אינטלי טיימס

מכלית נפט איראנית עושה את דרכה בתעלת סואץ כשהיא תחת מעקב גורמי מודיעין מערביים

27

מכלית נפט איראנית עושה את דרכה במסווה, דרך הים האדום, אל עבר נמלי סוריה, כשהיא תחת מעקב גורמי מודיעין מערביים, כך חושף הערב הבלוג “אינטלי טיימס”.

על פי בדיקת הבלוג “אינטלי טיימס” מכלית נפט המשייטת כעת, סמוך לתעלת סואץ, תחת השם “סאפורה”, ( IMO:9105906 ) היא למעשה, עד לאחרונה, מיכלית הנפט האיראנית ה”בוניטה קווין”, שהייתה במעקב גורמי מודיעין מערביים באוגוסט השנה, בעקבות העובדה כי הועמסה ב-600 אלף חביות נפט גולמי באי האיראני ח’ארג שתוכננו להימכר לסוריה.

המכלית נרשמה כעת כמי שנמצאת בבעלות חברה רוסית היושבת בדובאי ומתופעלת ע”י חברה מסינגפור. הערכה היא כי מדובר למעשה בחברה שמשמשת “כיסוי” לצורך הברחת הנפט. הבחירה בזהות חברה רוסית מעניינת בהקשר ליעד המשלוח שהוא סוריה.

הבלוג “אינטלי טיימס” הצליח לזהות את הספינה, על פי אותותיה בים האדום ומגלה כי הספינה עשתה את הדרך לים התיכון וממנו לסוריה, אולם הפעם לא דרך עוקף אפריקה אלא דרך הים האדום .

על פי נתוני המעקב, המכלית יצאה מנמל הדלקים האיראני ב-2019-10-25 כשהיא מצהירה על דובאי כיעד הסופי אולם משם המשיכה אל עבר הים האדום וממנו אמורה הייתה לחצות את תעלת סואץ ולהיכנס לים התיכון ומשם אל חופי סוריה. הזיהוי האחרון של הספינה נרשם ב- 2019-11-25 כשהיא בכניסה למייצרי תעלת סואץ. המכלית תוכננה לפגוש במכליות נפט סוריות ולהעביר אליהן, בעודם בים ובנוהל “חיכוך”, את תכולת הנפט הגולמי. פעולה המהווה הפרה של הסנקציות האמריקניות.

Comments are closed.