עמוד הבית / המזרח התיכון / איראן / פרסום ראשון :תוצאות התקיפה האווירית ב-22 ביולי במתקן של המרכז הסורי למחקרים מדעיים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

פרסום ראשון :תוצאות התקיפה האווירית ב-22 ביולי במתקן של המרכז הסורי למחקרים מדעיים

צילומי לוויין שאיתר הבלוג "אינטלי טיימס" חושפים את תוצאות התקיפה האווירית שאירעה במתחם של המרכז הסורי למחקרים מדעיים באזור מאסייף ב-22 ביולי השנה.

צילומי לוויין שאיתר הבלוג “אינטלי טיימס” חושפים את תוצאות התקיפה האווירית שאירעה במתחם של המרכז הסורי למחקרים מדעיים באזור מאסייף ב-22 ביולי השנה. המתחם האמור הינו המתקן השני באזור שנקשר לרצון האיראני להקים מפעלים לייצור ושדרוג הדיוק של טילים ורקטות המסופקים לחיזבאללה בלבנון.

שני המתחמים הללו נוהלו ע”י ד”ר עזיז איסבר שחוסל ב-5 באוגוסט השנה. איסבר זוהה על ידינו לראשונה, בתחקיר שביצענו עבור YNET וצוטט בהמשך ע”י אחרים, כראש “תוכנית הטילים” של סוריה, משנה לראש המרכז הסורי בדרגת תא”ל, העומד בראש “מחלקה 4” של המרכז הסורי למחקרים מדעיים מחלקה שמופקדת על “מכון 4000” שבו מתנהלים פרויקטים שונים לפיתוח טילים ורקטות משלב הדלק המוצק למנועים ועד לרמת הדיוק של הטיל. המכון מייצר את הגרסה הסורית לטילי “פאתח 110” שמיוצרים באיראן עבור החיזבאללה.

המתחם שבצילום נמצא במרחק של כ-6 ק”מ ממרכז הסוכנות הסורית למחקרים מדעיים (1) שהותקף בעבר בוואדי ג’נאהם לאחר שזוהה כמתחם איראני חדש לשדרוג טילים. התיעוד מסוריה שלפניכם הוא של מתקן ייצור צבאי ישן (2) הנמצא ליד העיירה ג’וליאמדון, במתחם צצה לו בשנים האחרונות האנגר חדש שלידו פרקו, כיומיים לפני התקיפה,תועדו שתי משאיות עם מטען כבד והן כנראה גם היו היעד לתקיפה.