אינטלי טיימס

הערכה: התקיפה בגבול עיראק-סוריה נועדה לחסל חמ”ל קדמי לפיקוד ותיאום של איראן והמליציות העיראקיות

959

המתחם שהותקף באזור “אל אבוכאמל” שימש את ארגון הגג PMF של המיליציות הנשלטות על ידי איראן במקום פעלה כנראה אחת ממפקדות התיאום המרכזיות של איראן והמליציות על הציר הלוגיסטי שבין עיראק לסוריה.

התקיפה האווירית שבוצעה בליל ה-18 ביוני הייתה חריגה בעומקה הגאוגרפי ובעוצמתה. החימוש הכבד שהוטל מחק לגמרי את המתחם שתוחם בחומה גבוהה ובמרכזו את המבנה הגדול ששימש את עשרות אנשי המליציות. תוצאות התקיפה דומות יותר לאלו שראינו בעת סיכולים ממוקדים של בכירים או מפקדות טרור ושונות מהותית מהזירות שבהן הושמדו מחסני אמל”ח או חניונים של שיירות אמל”ח שהורגלנו לראות בסוריה.

הגנרל קאסם סולימאני נוהג לפקוד את האזור במסגרת סיורי המפקדים שהוא עורך עם ראשי המיליציות ובשנה שעברה אף תועד מבקר באזור “אל אבוכאמל” את אנשי המיליציה העיראקית “עסאיב אהל אל-חק” ו”חטא’יב חיזבאללה” השותפים בארגון הגג העיראקי ותועד נוכח גם בחדרי המלחמה שבהם יושבים קציני מבצעים מהמליציות לצד קציני קישור שונים מהצבא הסורי ועד ארגון החיזבאללה.

בדצמבר האחרון ביקר קאיס אל-חזעלי, מפקד המיליציה העיראקית “עסאיב אהל אל-חק” בצד הלבנוני המשקיף על שער פטמה בגבול ישראל- לבנון במסגרת תיירות הטרור שארגן החיזבאללה לשותפיו בסוריה.

אתמול הצביעו דוברי המיליציות העיראקיות, ש”שילמו את המחיר”, על ארה”ב וישראל כעומדות מאחרי התקיפה. ב-CNN  היו יותר נחרצים כאשר צוטטו בכירים בפנטגון שטענו כי ישראל היא זו שעומדת מאחורי התקיפה.

Comments are closed.