אינטלי טיימס

מה אנחנו יודעים על המפקדות והבכירים של “החזית העממית” שתכננו לפגוע בנתניהו וביעדים אחרים

616

במסגרת החקירה נעצר מוחמד ג’מאל רשדה, בן 30 ממחנה הפליטים שועפט במזרח ירושלים, בעל תעודת זהות ישראלית שריצה בעבר מאסר בגין פעילות טרור. בחקירה עלה כי הוא תכנן את הפיגועים בהכוונתם של גורמי טרור בחו”ל, ובהם פעיל טרור מסוריה. התוכניות כללו פגיעה באישים בכירים, בהם נתניהו.

כמו כן עלה כי רשדה תכנן פיגועי טרור נגד מבנים השייכים לקונסוליה האמריקנית ונגד משלחת של נציגים קנדיים השוהים בירושלים במטרה לאמן את כוחות הרשות הפלסטינית בגדה. לטובת קידום חלק מהפיגועים, התכוונו להכניס לישראל פעיל טרור מירדן. בשב”כ מצאו כי רשדה ביצע מהלכים מקדימים לאיסוף מודיעין על אודות היעדים נגדם תכנן לבצע פיגועים, בהוראתו של פעיל הטרור מסוריה. בהמשך נעצרו עוד שניים נוספים.

הבלוג מרחיב:

התשתיות של “החזית העממית” בגדה המערבית נסמכות על פעילים שרובם בעלי רקע צבאי עשיר, שהיו כלואים בעבר בישראל. אחד מהם הוא נאצר אבו חדיר, גם הוא תושב שועפט שגוייס בשנת 2011 כדי לעמוד בראש תשתית צבאית של מפקדת “החזית העממית” בסוריה. אבו חדיר נעצר על ידי השב”כ לאחר ניסיון לגייס ולפרוס תשתיות טרור בסיוע לוגיסטי מהמפקדה של החזית העממית בירדן ויציאה לאימונים באיראן.

מי שאיכוון את התשתיות אז ויתכן מאוד שגם כעת הוא דאוד מע’ארה איש הזרוע הצבאית של מפקדת החזית העממית בדמשק שנעזרעל פי תרשימי השב”כ גם בליילה ח’אלד, פעילת טרור בכירה ממפקדת החזית העממית בירדן שהתמחתה בעברה בחטיפת מטוסים. חאלד המתגוררת כיום בעמאן שימשה כחוליית קשר בין הגדה לבכירי הארגון בדמשק לצורך מימון תשתיות הטרור ועד החדרת פעילים דרך ירדן. זו גם התצורה המבצעית שמצייר כעת השב”כ מבלי לציין את פרופיל המפעילים.

 

Comments are closed.