אינטלי טיימס

דיווחים: משא ומתן חשאי בתיווך מצרי לשחרור השבויים הישראליים המוחזקים על ידי החמאס

383

העיתון הערבי “אל-חיאת” היוצא לאור בלונדון דיווח אתמול (17.4) כי ברקע קמפיין “צעדת השיבה” בעזה מתנהל גם משא ומתן לעסקת שחרור מחבלים בתמורה לשחרור שבויים הנמצאים אצל חמאס. ביניהם החיילים הדר גולדין ואורון שאול וכן האזרחים הנוספים שנמצאים בשבי. לפי הדיווח המתבסס על בכירים פלשתינים ומצריים, חמאס דרשו תחילה את שחרורם של 60 פלשתינים ששוחררו בעסקת שליט ונעצרו שוב במהלך מבצע “שובו אחים”.

ראש הלשכה המדינית, איסמעיל הנייה אישר אתמול בנאום שנשא לרגל “יום האסיר” כי הארגון עוסק בנושא בגלוי ובאופן חשאי וכי “הוא מוכן להתחיל בשיחות משא ומתן באמצעות צד שלישי, כדי להשלים עסקה חדשה של חילופי שבויים מכובדת עם הכיבוש” .

דבריו של הנייה נאמרים על רקע פגישה שקיים בקהיר, לפני שלושה ימים, עם האלוף סאמח נביל, ראש המשלחת הביטחונית במודיעין המצרי הממונה על תיק הפיוס הפלסטיני. על פי העיתון “אל ערבי אל ג’דיד” משלחת ישראלית ביקרה אף היא לאחרונה בקהיר.

על פי הדיווחים האחרונים, הצדדים ובהם גם מנהיג הארגון, יחיא סנוואר, דנים לצד ענייני הפיוס הפלסטינאי גם בשחרור גופות החיילים אורון שאול והדר גולדין ז”ל. סנוואר, נפגש בעצמו עם המשלחת הביטחונית המצרית במהלך ביקורה בעזה בחודש מרץ ואת המגעים מצד חמאס מלווים בין היתר מחזיק תיק האסירים בארגון, רוחי מושתהא וסגן ראש הלשכה המדינית, סאלח אל-עארורי, פעיל הזרוע הצבאית בחו”ל ששוחרר בעסקת שליט שהושגה בזכות התיווך של המודיעין המצרי.

העיתון הלבנוני “אל-אחבאר” דיווח כי חמאס ומצרים הגיעו להסכמה על כמות האסירים הפלסטינים שישוחררו בעסקה, אולם ישראל הטילה וטו על כך. עוד דווח כי מצרים מנסה להביא לעסקה רחבה יותר בין הצדדים, שתכלול גם “הודנה” ארוכת טווח.

Comments are closed.