אינטלי טיימס

סוריה: מטוסי קרב תקפו בטילים שני בסיסי טיסה צבאיים

651

גורם צבאי בכיר בסוריה מסר הלילה כי מטוסים שיגרו הלילה שישה טילים אל עבר שדה תעופה הצבאי “א-שעיראת” הממוקם בפרברי העיר חומס ושלושה נוספים אל עבר שדה תעופה הצבאי “א-דומייר” שבפרברי הבירה דמשק.

 

הטלוויזיה הממלכתית הסורית דיווחה הבוקר (יום שלישי) כי מערכות ההגנה האוויריות הופעלו בטעות בגלל אזעקת שווא: “ישראל וארה”ב עומדות מאחורי מתקפה אלקטרונית משותפת שגרמה לתקלה במערכת הרדאר הסורית”

מה אנחנו יודעים על היעדים:

בסיס חיל האוויר הסורי “א- דומייר”, ליד דמשק,זוהה כמקום שממנו המריאו המסוקים שביצעו את הטבח הכימי בדומא. הבסיס יושב באזור רבויי סוללות הגנה אווירית ומשמש לאחסון דלק לטילים בליסטיים ואולי גם נשק כימי. על פי דיווחי התקשורת הסורית, כל הטילים שכוונו אל עבר הבסיס הופלו ע”י מערות הנ”מ הסוריות במהלך התקיפה האמריקאית על אתרי הנשק הכימי. על פי גורם סורי שני טילים פגעו בחלקו של הבסיס המאכלס תחמושת. בבסיס קיימת נוכחות רוסית.

בסיס חיל האוויר הסורי “א-שעיראת” , ליד חומס, שימש את מטוסי חיל האוויר הסורי שביצעו את המתקפה הכימית בח’אן שייח’ון לפני כשנה. נוכחותה של איראן בבסיס קיימת כמעט ברציפות מאז שנת 2013 ומיועדת בעיקר לנחיתת מטוסים.  על פי גורם סורי כל הטילים שנורו אל עבר הבסיס יורטו בהצלחה.

תיעוד מאזור העיר חומס:

Comments are closed.

error: Content is protected !!