אינטלי טיימס

ארה”ב, בריטניה וצרפת תקפו הלילה בסוריה

333

ארה”ב, בריטניה וצרפת תקפו הלילה (שבת) מספר יעדים של המשטר הסורי בדמשק ובמרכזם נכסים של המרכז הסורית למחקרים מדעיים (SSRC) העוסקים בניהול, פיתוח, ייצור והפעלה של הנשק הכימי והביולוגי בסוריה שמוצג בכותרת הראשית שלנו.

המתקפה המשולבת התבצעה הלילה מהאוויר ומהים וכללה כ-100 טילי שיוט. התקיפה הלילה כללה מתקנים של המרכז הסורי למחקרים מדעיים (SSRC) השוכנים בשכונת בארזה ובג’אמרייה שבצפון דמשק ומשמשים את מכון 6000 ומכון 3000 העוסקים בפיתוח נשק כימי כמו גם את מערך ההפעלה (יחידה 450) של הנשק הכימי השוכן באזור ג’אמריה  ושני אתרים ממערב לחומס שבהם מאוחסנים מערכי מילוי ואמצעי נשיאה של ראשי הקרב הכימיים.

הלילה, בשעה 01:00, דיווח הבלוג בטוויטר על הגעה של מל”ט “RQ-4 גלובל הוק” המסוגל לספק תמונה רחבה ולעקוב אחרי מטרות באמצעות מכ”ם החודר עננים שיוצר הדמיה של פני השטח, וכן מיועד לעקוב אחרי מטרות נעות בשטח של 40,000 קילומטרים רבועים.

התקיפה החלה עם כינוס מסיבת עיתונאים על ידי נשיא ארה”ב דונלד טראמפ שבה אמר: “הוריתי לצבא ארה”ב לתקוף בסוריה. ביחד עם צבאות בריטניה וצרפת נתקוף יעדים של הדיקטטור בשאר אסד”.

בתקיפות נעשה שימוש גם במפציץ B1 נושא טילי שיוט ועל פי חלק מהדיווחים, חלק מהן בוצע משטח ירדן. בהמשך נרחיב על היעדים וננסה למצוא תיעוד של ה”אחרי”.

צריך לומר כי מדובר בתקיפה שבעיקרה היא סמלית, היא פוגעת בלב דמשק, בלב הסוכנות שמנהלת את הפיתוח וההפעלה, סמוך מאוד לארמון הנשיאות של אסד ומול עיני תושבי דמשק אך איננה משתקת את מערך הנשק הכימי, את בסיסי התקיפה האוויריים ואת מחסני ראשי הקרב התת קרקעיים הפזורים בסוריה.

 

Comments are closed.

error: Content is protected !!