עמוד הבית / ארכיון / כתבה יוצאת דופן של הערוץ האיראני "פרס טי.וי." על חופש הדת של היהודים באיראן כשברקע ההשוואה הסעודית בין המנהיג הרוחני חמניאי להיטלר
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

כתבה יוצאת דופן של הערוץ האיראני "פרס טי.וי." על חופש הדת של היהודים באיראן כשברקע ההשוואה הסעודית בין המנהיג הרוחני חמניאי להיטלר

תחת הכותרת "האם ידעת שכמעט 30,000 יהודים חיים בשלווה באיראן?" הופצה אתמול בטוויטר של ערוץ PRESS TV כתבה על יהדות איראן. ברקע, ההשוואה שערך הנסיך הסעודי, מוחמד בין סלמאן, בין המנהיג הרוחני העליון של איראן להיטלר.

ערוץ הטלוויזיה הממשלתי האיראני המשמש כזרוע תעמולה בשפה האנגלית שידר אתמול כתבה יוצאת דופן באנגלית על ההשתלבות של יהודי איראן במדינה וחופש הדת שממנו הם נהנים.

הכתבה בת שתי הדקות הופצה גם ב"טוויטר" של הערוץ תחת הכותרת "האם ידעת שכמעט 30,000 יהודים חיים בשלווה באיראן?". הכתבה הוצגת כסקירה מהירה, בשקפים וקטעי וידאו, על יהדות איראן לאורך היסטוריה של  כ-2,600 שנים שמלווה בקריינות מ"מקור ראשון" של בן למשפחה יהודית באיראן.

העיתוי מעניין במיוחד היות והוא מגיע שעות לאחר הראיון שבו הצהיר הנסיך הסעודי, מוחמד בין סלמאן, כי "לישראלים זכות לארץ משלהם" "לסעודיה אין בעיה עם יהודים" וכי "חמינאי, המנהיג הרוחני העליון של איראן, גרוע מהיטלר".

בכתבה נטען כי "הממשלה האיראנית מכבדת את היהדות כפי שהיא מכבדת את האסלאם".

הכתבה מלווה בכותרות המדגישות כי לאורך 2,000 שנה ויותר, האיראנים תמיד היו אדיבים/נחמדים כלפי היהודים וכאשר היהודים חוו את התקופות הכי קשות באירופה המלומדת (תמונה מהשואה) הם נהנו מחופש הפולחן הכי טוב במדינה לאחר המהפכה האסלאמית.

בכתבה מציינים כי באיראן חיים קרוב ל-30,000 יהודים הנהנים מחופש פולחן דתי ב-65 בתי כנסת.  בכתבה מצוין כי היהודים אפילו השתתפו במלחמת איראן-עיראק לאורך שמונה שנות הלחימה במסגרתה גם נהרגו 328 יהודים לצד קרוב לחצי מליון מוסלמים.

בכתבה מדגישים, על רקע תיעוד מנאום נתניהו בקונגרס, כי בזמן שהיהודים באיראן נהנים מחופש פולחן דתי והשתלבות קהילתית, במדינה הציונית (ישראל) מנסים להציג כאילו היהודים חיים תחת לחץ.