עמוד הבית / ארכיון / מי משדר אזהרות בתדר צפון קוריאני לספינות מטען הנכנסות לנמל הסורי בטרטוס?
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

מי משדר אזהרות בתדר צפון קוריאני לספינות מטען הנכנסות לנמל הסורי בטרטוס?

ספינת המטען חייבת לשמור על תדר מסוים כדי לקבל אזהרות מהחוף או ליצור קשר ישיר עם מפעיל מערכת הבטיחות VTS . בנמל טרטוס הסורי זוהה השירות מעת לעת כאשר הוא מזוהה על ידי מערכות העקיבה כתדר בשימוש צפון קוריאה.

אנחנו לא יודעים מה זה בדיוק אבל מערכת ה-VTS שמשדרת כעת בנמל הסורי בטרטוס מזוהה כצפון קוריאנית.

בטיחות השיט בתחום הנמלים ובמבואותיהם כולל שימוש ב- VTS, מערכות קשר וחוזי לניווט מצד הנמל, המשדרות מסרי מידע מהחוף לספינות המטען המתקרבות לעגינה בנמל כגון מיקום התנועה הימית או אזהרות הקשורות למזג האוויר.

ספינת המטען חייבת לשמור על תדר מסוים כדי לקבל אזהרות מהחוף או ליצור קשר ישיר עם מפעיל ה – VTS אם קיים סיכון לאירוע כזה או אחר בכניסה אל הנמל. שיטוט באפליקציות מעקב אחר תנועת הספנות במזה"ת חושף כי בנמל טרטוס מופעל השירות מעת לעת כאשר הוא מזוהה על תדר שבשימוש צפון קוריאה.

Image result for north korea shipping

מי מזהיר את מי ולמה זה מזוהה כצפון קוריאני לא ברור אבל לפני כחודש נחשף דו"ח חשאי של האו"ם ולפיו צפון קוריאה שינעה בחצי השנה האחרונה לסוריה מספר משלוחים שיועדו לסוכנות הסורית למחקרים מדעיים (SSRC) וחשודים כחומרים המיועדים לשיקום ארסנל הנשק הכימי שבידי אסד.

השבוע הוסר האיפול מאחרי מבצע "מחוץ לקופסה" להשמדת הכור הגרעיני הסורי. כחלק מתכנית הגרעין הסורית, שינעה צפון קוריאה לנמלי סוריה בכסות "משלוחי בטון", ספינות מטען כשעליהן מרכיבים של ליבת הכור שהועברו מהנמל קרקעית אל אתר הכור על נהר הפרת במחוז דיר א-זור ושם הורכבו על ידי המהנדסים הצפון קוריאניים.