אינטלי טיימס

הטובות לטייס – הגרסה היוונית

336

אתמול הסתיים ביוון תרגיל “איניוקוס 2018”  התרגיל הרב-לאומי של חיל האוויר היווני בנוכחות שבע מדינות ובהן ישראל ואיחוד האמירויות. בתרגיל בלטה במיוחד סגן ג’ורג’קילה אצ’יליה, טייסת הקרב היחידה של חיל האוויר היווני.

ג’ורג’קילה מטיסה את מטוס הקרב “פנטום” של חיל האוויר היווני המיועד למשימות הפצצה.  ג’ורג’קילה סיפרה בטלוויזיה היוונית כי יש מעט מאוד טייסות נשים בחיל האוויר היווני ורוב הנשים בחיל האוויר היווני נמצאות בטייסות המסוקים וההובלה אבל המספרים גדלים.

ביוון סיפרו כי צוותי העיתונות הישראליים עקבו במיוחד אחר הסיפור והביצועים של הטייסת היוונית בתרגיל שבו גם ישראל משתתפת. העניין של התקשורת הישראלית מגיע כנראה לאור הסערה הציבורית בישראל בעקבות התבטאויות נגד נושא שילובן של נשים במערכי הקרב של צה”ל ובפרט בהקשר לדבריו של ח”כ בצלאל סמוטריץ’ (הבית היהודי) בדבריו נגד מינויה של אישה לתפקיד מפקדת טייסת ראשונה בצה”ל.

בינואר 2018 מונתה רס”ן ט’, טייסת תובלה בהכשרתה ואם ל-2, לתפקיד מפקדת טייסת תעופה בבסיס חצור. בנובמבר 2017 החליט מפקד חיל האוויר, האלוף עמיקם נורקין, למנות לראשונה אישה לתפקיד סגנית מפקד טייסת במערך מטוסי הקרב של חיל האוויר.  הקצינה תשרת בטייסת “חוד החנית” בבסיס תל נוף.

 

Comments are closed.