עמוד הבית / ארכיון / הנהג אסד – הסיפור של הנסיעה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

הנהג אסד – הסיפור של הנסיעה

הממשל וערוצי התקשורת בסוריה נמנעים, לפי שעה, לעסוק או לדון בפרטים המלאים שנחשפו הבוקר בישראל אודות מבצע "מחוץ לקופסה" להשמדת הכור הגרעיני בסוריה ועוסקים עדיין בשאלות הקשורות לנסיעת הסלפי שערך הנשיא אסד במהלך ביקורו בפרבר ע'וטה ממזרח לדמשק.

הממשל וערוצי התקשורת בסוריה נמנעים, לפי שעה, לעסוק או לדון בפרטים המלאים שנחשפו הבוקר בישראל אודות מבצע "מחוץ לקופסה" להשמדת הכור הגרעיני בסוריה ועוסקים עדיין בשאלות הקשורות לנסיעת הסלפי שערך הנשיא אסד במהלך ביקורו בפרבר ע'וטה ממזרח לדמשק. הנשיא אסד תועד נוהג כאחד האדם ומדבר למצלמה במהלך סיור שערך ב-18 במרץ במטרה לבקר את החיילים הסוריים באזור הקרבות בע'וטה, פרבר ממזרח לדמשק שהיה נתון להפצצות  רוסיות וסוריות כבדות שחיסלו את אחד מהמעוזים האחרונים של המורדים יחד עם הרבה מאוד אזרחים בלתי מעורבים.

הנסיעה הלא שיגרתית הביאה על פי ערוץ החדשות הסורי לפניות רבות מקרב האזרחים שרצו לדעת האם אסד צילם את עצמו במהלך הנהיגה? האם נהג לבד? האם המונולוג תוכנן מראש?. בערוץ החדשות הזדרזו להגיב ברשת החברתית ולשאלה האם צילם את עצמו לבד, ענו כי אסד לא נהג לבד אלא לווה על ידי איש תקשורת שראיין אותו במהלך כשעתיים של נהיגה וכי הווידאו בו תועד נוהג ומדבר נערך באופן שהציג תשובות שנתן הנשיא באופן ספונטני לשאלות שנשאל ללא כל הכנות או סידורי תקשורת. 

אנחנו דווקא התעניינו במכונית שבה נהג אסד ומבדיקת העיצוב הפנימי עולה כי מדובר ברכב הונדה מדגם אקורד EX V6 מודל 2012 בצבע קרם עם גג נפתח. מדובר בגרסה ספורטיבית שמחירה בישראל נע בסביבות ה-60,000 ש"ח, די צנוע יחסית לארמון שבו מתגורר הנשיא הסורי.