אינטלי טיימס

העיתון “א-שרק אל-אווסט” מדווח כי ביקורה בארץ של המשלחת הרוסית הביטחונית הבכירה נועד למנוע תקיפה ישראלית נגד מפעלי הטילים בסוריה ולבנון

996

העיתון “א-שרק אל-אווסט” דיווח הבוקר (שבת) כי ביקורה של המשלחת הרוסית הביטחונית בארץ לפני מספר ימים, בראשות ניקולאי פטרושב, ראש המועצה הביטחונית של רוסיה, נועד לשכנע את ישראל שלא להנחית מהלומה צבאית על מפעלי הנשק שבונה איראן עבור החיזבאללה בסוריה ולבנון. המשלחת הרוסית ביקרה בישראל כיממה לאחר שראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש במוסקבה עם הנשיא ולדימיר פוטין ואיים כי ישראל תתקוף את מפעלי האמל”ח האיראניים ויעדים של חיזבאללה בסוריה ובלבנון.

בעקבות המפגש בין נתניהו לפוטין, ביקרה בבהילות בישראל המשלחת הרוסית בראשות ראש המועצה הביטחונית של רוסיה ונועדה עם כל הגורמים הרלוונטיים בכדי לגבש נוסחה שתימנע את התכנית הישראלית לתקיפה.

בצל אותו ביקור ברוסיה ובישראל, נערכה בחשאי בשבוע שעבר במטה הסי-איי-אי גם פגישה בין מנהל סוכנות הביון המרכזית של ארצות הברית, מייק פומפיאו, לעמיתו הרוסי, סרגיי נרישקין, ראש סוכנות המודיעין הזרה הרוסית, הידועה בשם ה- SVR. השיחות בין השניים עסקו בסוגיות ביטחון שמעניינות את שני הצדדים ובהן גם החששות האמריקניים מהשפעתה המאיימת של איראן באזור ומעמדם של המליציות השיעיות בעיראק.

 

Comments are closed.