אינטלי טיימס

הרוסים באים!

59

משלחת בראשות ראש המועצה הביטחונית של הפדרציה הרוסית, ניקולאי פטרושב, תגיע מחר (רביעי) לישראל ותדון עם עמיתיה הישראליים בהתבססות האיראנית בסוריה ובלבנון ובהביטים הקשורים להסכם הגרעין שנחתם מול איראן.

המשלחת הרוסית תכלול את סגני שרי החוץ , ביטחון פנים והמשפטים, גנרלים בכירים מצבא רוסיה ובכירים מסוכנות הביון הרוסית. מדובר בביקור גומלין שאפשר להגדירו כ”בהול” בהתחשב בעובדה כי רק שלשום סיים רוה”מ ביקור עבודה במוסקבה אצל הנשיא פוטין. יו״ר המטה לבטחון לאומי, מאיר בן שבת יארח את המשלחת הרוסית ל”שיחות מעמיקות בסוגיות האזוריות ובנושאים נוספים הקשורים לאינטרסים המשותפים של רוסיה וישראל”.

פאטרושב, הנחשב לנץ בקרמלין, הוא קצין מודיעין מקצועי שעמד בראש סוכנות הביון הרוסית (FSB) קרוב לעשר שנים. הוא נחשב לאחד מבעלי הדעה המקרובים ביותר לנשיא פוטין (אותו הכיר במהלך שירותם בקג”ב) ומכהן בתפקיד המקביל בישראל לראש המועצה לביטחון לאומי. מתוקף תפקידו, הוא עוסק בהיבטים המדיניים-ביטחוניים הקשורים לעניינים האסטרטגיים של רוסיה.

החל משנת 2011, הוביל את המשלחת שגיבשה לצד המעצמות את הסכם הגרעין עם איראן ומאז ביסס את קשריו עם הממסד הביטחוני של איראן ורק לאחרונה (בתמונה) נפגש עם עלי שמח’אני, מקבילו האיראני ואחד מקובעי המדיניות של איראן במזה”ת.

פאטרושב נחשב לאחד מהבכירים הרוסיים התוקפים את מדיניות החוץ של ארה”ב ובפרט את ההתנהלות של ברית נאט”ו באירופה אותה הוא מחשיב כאיום אסטרטגי על רוסיה..

Comments are closed.